Ve Oscar Ödülü Saç Tasarımcılarına Gidiyor!

trabzon kuaför

trabzon kuaför

Academy Award “Oscar” ödüllerinde, saç tasarımcılarının da değerlendirilmesi için uzun ve yorucu bir mücadele verildi. Ted Gibson’un başı çektiği bu mücadele, sonunda meyvesini verdi. 2013 Oscar aday kategorileri arasında, bu yıl “Makyaj ve Saç Tasarımı” da yer alıyor. Bu kategoride aday olan filmler ise ise Hitchcock,The Hobbit ve Les Miserables.

Howard Berger, Peter Montagna ve Martin Samuel, Anthony Hopkins’i, ünlü yönetmen Alfred Hitchcock’a dönüştürme konusundaki müthiş başarılarıyla Oscar’a aday. Peter Swords King, Rick Findlater ve Tami LanedeMakyaj ve Saç Tasarımı” kategorisinin diğer adayları. Son olarak “Les Miserables” karakterlerini, 19. yüzyıl seçkinlerinin karmaşık saç modelleriyle yeniden yaratan Julie Dartnell ve Lisa Westcott, bu kategoride yarışacaklar.

Ted Gibson, sonuçtan memnun olmasına karşın, halâ saç tasarımının tek başına kendi kategorisinin olması gerektiğini savunuyor. Ted Gibson, The Colorist dergisiyle yaptığı söyleşide şunları söylüyor: “Tüm filmlere şöyle bir bakın; saçlar muhteşem ve bu görünümleri yaratan kuaförler, yalnızca filme uygun saçı ortaya koymak için yaptıkları araştırmayla değil, aynı zamanda yarattıkları müthiş saçlarla da takdir edilmeyi hak ediyorlar. Lincoln ve  Django Unchained filmlerine bakın, Karakterin yaratılmasında saç çok önemli bir rol oynuyor. Sonunda bu inanılmaz çalışmaların göz önünde bulundurulmasından dolayı çok mutluyum.”

Güncel Kuaför haberleriyle karşınızda olmaya devam edeceğiz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: