Kuaförlerin En Büyük Hayali

Birçok kuaför okuyucumuz bir kuaför yazılımına neden ihtiyaç duyacaklarını merak ediyor. Gelin, birlikte farklı bir şey deneyelim. Gözlerinizi kapamadan söyleyeceklerimizi zihninizde canlandırmaya çalışın…

kuaför

kuaför

Kuaför salonuna giden herhangi bir müşteri olduğunuzu düşünün. Kapıdan içeriye girdiniz. Bir personel sizi kapıda karşıladı. Elindeki iPad dikkatinizi çekiyor. Tüm kuaförlerin işi olduğu için bekleme bölümüne geçiyorsunuz. O sırada elinde iPad’i olan personel sizinle kısa bir sohbet gerçekleştiriyor. İsminizi tablet bilgisayara giriyor. Telefon numaranızı kaydediyor. Bir süre sonra sıra size geliyor.

Koltuğa oturduğunuzda, kuaför size isminizle hitap ediyor. Sonra nasıl bir saç istediğinizi soruyor. İsteklerinizi anlattıkça iki ayna arasına konulmuş iPad’e dokunarak bir şeyler yapıyor. Sonunda dayanamıyor ve soruyorsunuz: “iPad’i ne için kullanıyorsunuz?” Kuaför kendinden emin bir ses tonuyla cevap veriyor: “Size daha iyi hizmet verebilmek için. Artık adisyonları iPad ile açıyoruz. Aldığınız hizmetleri rahatlıkla takip edebiliyorsunuz.” Birkaç dakika sonra saçınız kesilmeye başlanıyor. Siz de farklı şeyler üzerine yoğunlaşıyorsunuz.

Son zamanlarda saçlarınızın bir hayli yıprandığının farkındasınız. Kuaföre nasıl bir ürün kullanmanız gerektiğini soruyorsunuz. Kısa bir süre sonra kendinizi iPad’i elinizde tutarken buluyorsunuz. Kuaförünüzün az önce önerdiği ürünün özelliklerini tablet bilgisayardan görebiliyorsunuz. Üründen iki tane istediğinizi söylüyorsunuz. Kuaför, iPad’i elinizden alarak sepetinize iki tane ürün ekliyor. Bir süre sonra kesim ve boyama işlemleri bitiyor. Artık kasaya gidip ödeme yapacaksınız.

Kasaya doğru yöneliyorsunuz. İçinizden “Eğer orada da bir iPad varsa kafayı yiyeceğim” diye geçiriyorsunuz. Ancak korkmanıza gerek yok. Kasada normal bir masaüstü bilgisayar var. Kasiyer sizi hemen tanıyor. Aldığınız hizmetin içeriğini ve seçtiğiniz ürünlerin isimlerini sayıyor. Salon bir hayli kalabalık. Kimsenin kasaya gidip de bu bilgileri kasiyere verme ihtimali olmadığını düşünüyorsunuz. Aslında buna zaten gerek yok. Çünkü kuaförünüzün iPad üzerinde yaptığı tüm işlemler masaüstü bilgisayarda anında görülebiliyor. Üstelik hiçbir bağlantı kablosuna ihtiyaç duymadan. Ödemenizi yapıyorsunuz ve kapıya doğru yöneliyorsunuz.

Ancak o da ne? Sizi karşılayan personel, elinde iPad’iyle çıkageliyor. Müşteri sadakat kartı isteyip istemediğinizi soruyor. Bu kart sayesinde puan kazanabileceğinizi ve indirimli hizmetlerden yararlanabileceğinizi söylüyor. Eliyle diğer taraftaki kiosku gösteriyor. Sahip olacağınız kartın içinde biriktirdiğiniz puanları kioskun yanındaki kart okuyucu ile öğrenebileceğinizi belirtiyor. Kartı almamak için hiçbir geçerli nedeniniz kalmıyor. Personelin sizden istediği son bir şey daha var. iPad’i elinize doğru uzatıyor ve memnuniyet anketini doldurmanızı rica ediyor. Dokunarak anket doldurmanın ne kadar kolay olduğunu düşünerek işinizi birkaç dakikada hallediyorsunuz.

Bir kuaför işletmecisi olarak, neden bir yazılıma ihtiyacınız olduğunu hâlâ merak ediyor musunuz? Biz de öyle düşünmüştük.

Güncel Kuaför haberleriyle karşınızda olmaya devam edeceğiz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: