Kuaförlerin Dikkat Etmesi Gereken İletişim Teknikleri

trabzon kuaför

trabzon kuaför

İş hayatında karşılıklı iletişim kaçınılmaz bir durumdur. Patron, personelleri ile, personeller müşteriler ile, müşteriler patronlar ile iletişime geçebilir. Durum böyleyken kimse yanlış anlaşılmak istemeyecektir. O halde nelere dikkat etmeliyiz?

İletişimi üç farklı kategoriye ayrılabiliriz. Birincisi konuşarak iletişimdir. Söylemek istediklerimizi sesli bir şekilde karşımızdakine iletiriz. İkinci iletişim şekli “vücut dili” olarak adlandırdığımız jest ve mimiklerimizle anlam kazandırdığımız türdür. Son olarak yazılı iletişim yönteminden bahsedebiliriz. E-posta’larda ve mektuplarda bu iletişim yöntemini kullanırız.

Konuşarak iletişimin püf noktası olabildiğinizce anlaşılır olmaktır. Eğer yanlış anlaşılacak bir cümle kurarsanız tüm konuşmanın içeriği değişebilir ve istemediğiniz bir yöne gidebilir. Usulca akan bir nehri aklınıza getirin. Eğer ileride büyük bir engel varsa, nehrin yönü değişebilir. Konuşarak iletişimi de buna benzetebiliriz.

Çok önemli bir konuyu vücut dilinizi kullanmadan anlatmaya kalkarsanız söylediklerinizin değeri anlaşılamayabilir. Vücut dilini doğru şekilde kullanabilmeyi öğrenmek, zaman alıcı bir süreçtir. Profesyonel yardıma ihtiyaç duyabilirsiniz. Bizimle iletişime geçerseniz, sizi ilgili kişilere yönlendirebiliriz.

Yazarak iletişimde başarıya ulaşmak için ifade etmek istediklerinizi net bir şekilde yazıya dökmeniz gerekir. İkinci bir anlama gelecek kelimeleri kullanmaktan kaçınmanız gereklidir. Şüpheye mahal bırakmamalısınız.

Güncel Kuaför haberleriyle karşınızda olmaya devam edeceğiz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: