Kuaför İnsanları

Makas darbeleri ile imajları tazeleyen insanlar…

kuafor

kuafor

Profesyonel hayatın bükmüş olduğu ruhunu; çokomel kağıdı gibi düzleştirecek, hüzünlerini sarkastik bir ağızda çiğnenmiş sakız konumuna getirecek yegane insanlardır Kuaför İnsanları

Bünyesinde, birçok sıradışı hikayeye sahip aktörü ve dudak ısırtan deneyimleri barındıran kuaför mekanları, modern dünyanın hikaye anlatıcılarının yıldızlarının parladığı sahnelerdir. Post-modern şehir hayatında, erkek ve kadınların bireysel bakımları için gittikleri mekanlar; Kuaför, güzellik merkezi, saç tasarım merkezi, kıl bakım onarım merkezi, hüzünleri şampuan ile yıkama merkezi, eski sevgiliyi fön makinasının sesinde unutma merkezi, pre-lansman merkezi, gibi çeşitli isimlerle anılmaktadırlar.

Erkeklerlerin gitmiş olduğu mekanlardan berber ile kuaför kavramları çok iç içe gözükse de aralarında ince ayrımlar mevcuttur. Yıllardır toplumumuzun en çok tartıştığı konuların başında gelen, toplumun kanayan yarası olmuş berber ve kuaför kavramlarının net bir şekilde tanımlanması hususu, şüphesiz çok önemlidir. Peki berber ve kuaför kavramları hangi noktalarda farklılaşır?

Berber vs. Kuaför…

Saç kesimi 50 TL ve üzerinde ise kuaför, altında ise berberdir.

Sakal tıraşı yaptıktan sonra yüzüne ucuz bir tıraş losyonu ve krem sürüyorsa berber, buharda bekletilmiş sıcak havlu ile kompres yapıyorsa kuafördür.

Mekanda Fotomaç, Fanatik, Posta ve at yarışı gazeteleri varsa berber, iş dergiler, yaşam stil dergiler, ve magazin dergileri varsa kuafördür.

Tek makas ile saç kesimi yapıyorsa berber, içinde her çeşit farklı artistik makasın bulunduğu çantadan itina ile kesim esnasında farklı makaslar kullanıyorsa kuafördür.

Mekanda tüplü 37 ekran televizyonda yabancı bir ligin iddia için izlenen bir maçı oynuyorsa berber, aynalara entegre plazmalarda mekana özel içerik oynuyorsa kuafördür.

Mekanın önünde, kullanılan havlular asılmış kuruması bekleniyorsa berber, kullanılmamış poşetinden temiz havlu çıkarılıp veriliyorsa kuafördür. 

Güncel Kuaför haberleriyle karşınızda olmaya devam edeceğiz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: