Kadın Mahkumlar Kuaförlük Sertifikalarını Aldı

trabzon kuaför

trabzon kuaför

Samsun Rotary Kulübü’nün sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde E Tipi Kapalı Cezaevi’nde hayata geçirdiği kuaförlük kursu tamamlandı.

Samsun Rotary Kulübü’nün sosyal sorumluluk projesi kapsamında E Tipi Kapalı Cezaevi’nde verilen kuaförlük kursu tamamlandı. Kuaförlük kursunu tamamlayan kadın mahkumlar törenle sertifikalarını aldı.

Samsun Rotary Kulübü’nün üç yıl önce hayata geçirdiği, ‘Kadın Mahkumlara Kuaförlük Kursu’ büyük ilgi gördü. Kuaförlük eğitmeni Yeliz Akayrancı ve Cezaevi öğretmeni Çiğdem Okutan’ın eşliğinde devam eden kuaförlük kursunun bu yılki dönemini başarıyla tamamlayan kadın mahkumlar düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.Samsun Rotary Kulübü Başkanı İsmail Okutgen ve üyeleri ile emekli savcı Kemal Karacan’ın da aralarında bulunduğu 14 kişilik heyet, Samsun E Tipi Kapalı Cezaevi’ni ziyaret ederek, sertifika törenine katıldı.

Sertifika töreninin ardından konuşan Rotary Kulübü Başkanı İsmail Okutgen, “Projemizin amacı, kadın mahkumları hayata kazandırmak, bir daha suç işlemelerini önlemek ve cezaevinden çıktıklarında ellerinde mesleklerini yapabilecekleri sertifikalarının olması. Samsun Rotary Kulübü olarak, üç yıl önce cezaevinde oluşturduğu kuaför salonunda, Kuaförlük Eğitmeni Yeliz Akayrancı ve Cezaevi Öğretmeni Çiğdem Okutan’ın eşliğinde 3 senedir kurs veriyor. İlk yılı çıraklık, ikinci yılı kalfalık ve üçüncü yılı da ustalık olmak üzere kadın mahkumlar eğitiliyor. Yedi aylık bir eğitimin sonunda kursu başarıyla tamamlayanlara sertifikaları veriliyor” dedi.

Sertifika töreninin çok güzel geçtiğine değinen Okutgen, “Sertifika töreninde, çok güzel bir seremoniyle kulüp üyelerine ve diğer kadın mahkumlara, şiirler, şarkılar, dans gösterileri sundular. Hepsi de yaptıkları işten çok memnun ve mutluydular. Bu kursun kendilerini değerli hissetmelerini sağladıklarını ifade ettiler. Samsun Rotary Kulübü’nün yaptığı bu kurs sayesinde mahkumlar, geleceklerine güvenle bakabiliyor ve mahkum oldukları süreyi en verimli şekilde geçiriyorlar. Bu kurs sayesinde rehabilite oluyorlar. Bu projeyi her yıl tekrarlayacağız” diye konuştu.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: